Začněte s kontaktními čočkami


Představte si, že už nejste limitováni svou oční vadou a opět si naplno užíváte aktivního života. Kontaktní čočky vám tu svobodu znovu dopřejí. Poznejte ten rozdíl na vlastní oči.


*  Proč je důležité mít kontaktologa ?

Návštěva kontaktologa

Dioptrické hodnoty potřebné pro nošení kontaktních čoček se liší od hodnot naměřených pro vaše brýle. Proto prvním a zcela zásadním krokem je návštěva kontaktologa; očního lékaře či optometristy, který vám naměří ty správné hodnoty pro vaše nové kontaktní čočky. 


Oční lékař nebo optometrista?

Oční lékař provede prohlídku vašich oči jako celek a v případě potřeby může předepsat i léčbu zdravotního problému vašeho zraku.

Optometrista vyšetří pouze přední část oka a na základě zjištěných parametrů vám pomůže aplikovat kontaktní čočky.


Víte, že...?

Kontaktní čočky mohou být i terapeutické. Tento typ čoček se často používá třeba jako bandáž při poškození rohovky nebo po operaci očí.


Vyšetření očí

Kontaktolog vám sdělí vaši aktuální hodnotu dioptrií, zakřivení rohovky a vhodný průměr kontaktní čočky přesně pro vaše oči. 

Na základě tohoto očního vyšetření vám navrhne vhodný typ kontaktních čoček a pomůže s aplikací prvního zkušebního páru, na kterém si vyzkoušíte jak vám sedí.

Zkušební pár kontaktních čoček poskytují optometristé zdarma, avšak samotné vyšetření bývá často zpoplatněno. Můžete se ovšem setkat s výhodnými akcemi u svých kontaktologů a nechat si vyšetřit zrak zcela bezplatně. Pokud vám vybrané kontaktní čočky správně sedí a jste s nimi spokojeni, nic nebrání tomu pořídit si klasické balení třeba i z našeho e-shopu. V naší nabídce naleznete všechny prověřené značky kontaktních čoček, které jsou dostupné na současném trhu.


Dbejte na zdraví svých očí

Nezapomeňte, že vaše oči potřebují pravidelnou kontrolu. Kontaktolog zkontroluje zda nedošlo ke změně dioptrických hodnot a a prohlédne kontaktní čočku, zda na ní neulpívají proteinové usazeniny.


Víte, že...?

Ke zdravým očím výrazně přispívá konzumace zeleniny. Zelí a ostatní listová zelenina je výbornou prevencí proti onemocněním zraku. Mrkev skutečně pomáhá zlepšovat vidění, nejvíce však ve tmě, protože vitamin A podporuje efektivní práci tyčinek, tedy buněk v oční sítnici, které umožňují vnímání kontratů při nízkém osvětlení.